• Subcribe to Our RSS Feed

Dla przedszkoli

Wszystkie typy zajęć pod względem merytorycznym i formą są dostosowane do wieku dzieci. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w przygotowywaniu i prowadzeniu spotkań z astronomią w przedszkolach, udało się nam stworzyć zajęcia ciekawe i atrakcyjne dla dzieci, a przy tym wysoko oceniane przez nauczycieli za ich dużą wartość merytoryczną. Kliknij odnośniki poniżej aby poznać szczegóły.

 • Pokazy w mobilnym planetarium
  • az14Średni czas seansu dla przedszkolaków w mobilnym planetarium wynosi 30 minut. Pod kopułę planetarium zapraszamy wszystkie dzieci, począwszy od 3-latków.

   Gwiezdne opowieści >>

   Podczas seansu odbywamy wędrówkę po naszym nocnym niebie i poznajemy wszystkie obiekty, które można zobaczyć po zachodzie Słońca. Obserwujemy rozgwieżdżone niebo i przepiękne, kolorowe gwiazdozbiory. Poznajemy charakterystyczne dla danej pory roku gwiazdy i gwiazdozbiory oraz związane z nimi legendy. Oglądamy znaki zodiaku i słuchamy piosenki o nich. Dowiemy się także dlaczego gwiazdy świecą i gdzie są gdy wzejdzie Słońce. Z bliska obejrzymy Księżyc, wszystkie planety oraz naszą gwiazdę. Poznamy w ten sposób rodzinę Słońca, czyli Układ Słoneczny.

   Kosmiczna podróż >>

   Sympatyczny RoboRynio – robot pokładowy, zabiera dzieci w fantastyczną podróż w kosmos. Wyjaśnia czym jest prom kosmiczny, a czym rakieta, pokazuje stację kosmiczną i tłumaczy do czego astronaucie służy kombinezon. Pierwszym przystankiem kosmicznej podróży jest Księżyc, czyli miejsce gdzie astronauci już byli, potem ruszymy na Marsa i asteroidy, czyli cele przyszłych misji kosmicznych. Podczas naszej podróży odwiedzimy wszystkie planety, a nawet polecimy do środka Drogi Mlecznej. Pokaz uzmysławia dzieciom jak duża różnorodność obiektów istnieje we wszechświecie i jak ogromne dzielą je odległości. Dowiemy się także kim jest astronauta i jak przygotowuje się do lotu.

 • Warsztaty astronomiczne
  • Polecamy cztery tematy warsztatów, które wzbudzają największe zainteresowanie wśród przedszkolaków. Jednak na Państwa życzenie możemy przygotować i poprowadzić zajęcia na dowolny inny temat związany z astronomią. Optymalny czas trwania zajęć wynosi 45 minut, ale możemy go dowolnie dostosować do Państwa potrzeb. Warsztaty szczególnie polecamy dla najstarszych grup w przedszkolu. Proponowane tematy warsztatów:

   az06

   Wyprawy kosmiczne >>

   Wszystko o statkach i lotach kosmicznych, a także o ludziach i zwierzętach, które były w kosmosie. Dzieci dowiedzą się m.in. dlaczego rakieta może polecieć w kosmos i jak przebiega lot. Poznamy miejsca gdzie astronauci już byli i dokąd są planowane kolejne misje.

   Życie na statku kosmicznym >>

   Warsztaty poświęcone przygotowaniom astronautów do lotu w kosmos i o życiu w stanie nieważkości. Dzieci dowiedzą się co jedzą astronauci, jak się myją i jak spędzają dzień na stacji kosmicznej oraz do czego służy im skafander kosmiczny.

   Układ Słoneczny – nasz kosmiczny dom >>

   Podczas zajęć dzieci dowiedzą się jakie obiekty tworzą rodzinę Słońca, jak powstał Układ Słoneczny, dlaczego Słońce świeci, bliżej poznają planety, zobaczą na którą można polecieć rakietą, a także dowiedzą się czym jest kometa i zobaczą prawdziwy meteoryt.

   Astronom i astronauta – kim są i na czym polega ich praca >>

   Podczas warsztatów dzieci dowiedzą się na czym polega praca astronoma, jakich przyrządów używa do badania wszechświata oraz kto może zostać astronautą i czym zajmują się astronauci przebywający na stacji kosmicznej.

 • Słońce przez teleskop
  • plx11Wszyscy wiemy jak trudno, a nawet niebezpiecznie jest patrzeć prosto w Słońce. Jednak dzięki specjalnym teleskopom słonecznym, które przywieziemy do przedszkola, dzieci będą mogły bezpiecznie obejrzeć tarczę naszej gwiazdy, a także niektóre na niej szczegóły, jak ciemne plamki, czyli plamy słoneczne, a przy odrobinie szczęścia także olbrzymie wyrzuty materii, czyli wybuchy na Słońcu. Z pewnością będzie to ciekawe i wartościowe przeżycie dla dzieci.

   Pokazy Słońca przez teleskop mogą być osobną formą zajęć lub uzupełnieniem warsztatów lub pokazów w mobilnym planetarium. Warunkiem koniecznym do przeprowadzenia pokazów Słońca jest bezchmurne niebo.

Zapytaj o terminy i ceny