• Subcribe to Our RSS Feed

Festyny i pikniki

Kosmos, loty międzyplanetarne, czarne dziury, wybuchy supernowych, kosmiczne kolizje i zagrożenia, to nieliczne spośród wielu astronomicznych tematów wzbudzających powszechne zainteresowanie. Dlatego astronomia może być świetnym tematem przewodnim:

 1. plx14pikniku rodzinnego lub firmowego,
 2. festynu szkolnego,
 3. imprezy integracyjnej,
 4. letniego obozu,
 5. urodzin dziecka.

Oferujemy szeroką gamę atrakcji astronomicznych:

 • Seans w mobilnym planetarium

Polecamy seans „Niebo nad nami”, podczas którego obejrzymy aktualne nocne niebo, nauczymy się rozpoznawać charakterystyczne gwiazdozbiory i najjaśniejsze gwiazdy, obejrzymy także galaktyki i mgławice, czyli obiekty głębokiego nieba, większości których nie można zobaczyć amatorskimi teleskopami. Inne tematy pokazów zostały podane i opisane w zakładkach z ofertą dla przedszkoli i szkół. Długość seansów jest do uzgodnienia. Proponujemy np. seans 15 – minutowy, wówczas kolejne grupy wchodzą co 20 minut.

Liczebność jednej grup podczas seansu do 20 osób. Prosimy o udostępnienie pomieszczenia o minimalnych wymiarach 6 x 6 m i wysokości 3 m (do lamp) z dostępem do prądu. Prosimy także o zapewnienie poduch, materaców, dywanu lub wykładziny do siedzenia dla widzów. Nie ma możliwości rozstawienia planetarium na otwartej przestrzeni.

 • Pokazy Słońca i/lub nocnego nieba przez teleskop
  •  
   plx3Przy użyciu sprzętu, który przywieziemy będzie można bezpiecznie obejrzeć plamy słoneczne i protuberancje, czyli olbrzymie wyrzuty materii. Nasze teleskopy umożliwią obejrzenie kraterów na Księżycu, planet i ich księżyców oraz obiektów głębokiego nieba: gwiazd, mgławic i galaktyk. Obserwacje połączone będą z nauką rozpoznawania gwiazd i gwiazdozbiorów, czyli nauką orientacji na niebie

   Do rozstawienia teleskopów potrzebne jest miejsce o minimalnych wymiarach 5 x 5 metrów, z którego widoczna jest sfera niebieska. W przypadku niepogody proponujemy wygłoszenie multimedialnej prezentacji – temat jest do uzgodnienia, przykładowo „Dlaczego niebo jest niebieskie a Słońce żółte ?”. Do wygłoszenia prelekcji niezbędna jest sala wyposażona w ekran i rzutnik.

 • Wykłady popularno – naukowe
  •  
   Tematy wykładów i podstawowe informacje zostały podane w zakładce WYKŁADY.

Zapytaj o terminy i ceny