• Subcribe to Our RSS Feed

Kim jesteśmy

Centrum Edukacyjne Planeta Anuka to grupa nie tylko pasjonatów, ale także zawodowych astronomów i fizyków zajmujących się badaniami kosmosu. Posiadamy jedno z najdłużej działających w Polsce planetariów mobilnych, oferujemy najbogatszy program edukacyjny dla dzieci we wszystkich grupach wiekowych jak i osób dorosłych. Naszą grupę tworzą:

k1dr Agnieszka Krawczyk, astronom, absolwentka Wydziału Fizyki Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. W 2001 r. obroniła pracę doktorską dotyczącą promieniowania pulsarów na Uniwersytecie Warszawskim. Jest założycielką Centrum Edukacyjnego Planeta Anuka, posiada ogromne doświadczenie dydaktyczne, od wielu lat zajmuje się popularyzacją nauki.

 

rafalmgr inż. Rafał Przybyła, fizyk, absolwent MELu na Politechnice Warszawskiej (kierunek Lotnictwo i Kosmonautyka), i jednocześnie osoba o niezwykłym talencie dydaktycznym. Pracuje w Centrum Badań Kosmicznych PAN gdzie tworzy zaawansowane eksperymenty badające Układ Słoneczny z pokładów sond kosmicznych ESA i NASA. Na Planecie Anuka jest specjalistą z dziedziny badań kosmicznych.

dpmgr Dorota Przepiórka, astronom, absolwentka Wydziału Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Obecnie pracuje w Centrum Badań Kosmicznych PAN, gdzie zajmuje się badaniami plazmy okołoziemskiej w jonosferze. Interesuje się także astronomią pozagalaktyczną. Na Planecie Anuka odsłania tajemnice naszego Układu Słonecznego i nie tylko.