Witajcie na Planecie Anuka! 

Przygotowaliśmy dla Was moc atrakcji,
a jakich? Zobaczcie sami! 

 

Pokazy w mobilnym planetarium (rozwiń)

Oto nasza oferta!

Podczas seansu w mobilnym planetarium zabieramy widzów w niezwykłą podróż do najdalszych zakątków kosmosu. Pokazy dostarczają niezapomnianych przeżyć i wzruszeń, pozwalają rozbudzić zainteresowania, zaspokoić ciekawość, uzupełnić przerabiany materiał, a wszystko niewielkim kosztem, bez konieczności wychodzenia ze szkoły lub przedszkola. 

Planetarium jest nowoczesnym narzędziem edukacji, ułatwiającym zrozumienie otaczającego nas kosmosu. Zajęcia są zróżnicowane pod względem merytorycznym i formy, dzięki temu dostosowane są do poziomu poszczególnych grup wiekowych, klas i omawianego na zajęciach materiału.

To także niecodzienna i atrakcyjna forma rozrywki, która będzie ciekawym urozmaiceniem pikniku, festynu czy imprezy firmowej lub urodzin dziecka.

Warsztaty astronomiczne (rozwiń)

Oferujemy bardzo duży wybór tematów zajęć warsztatowych dostosowanych do wieku i poziomu uczestników. Wszystkie zajęcia prowadzone są przez zawodowego astronoma z doświadczeniem pedagogicznym.

 Uczniowie aktywnie uczestniczą w zajęciach, pracując na otrzymanych pomocach dydaktycznych i materiałach.

Podczas spotkania każde dziecko samodzielnie wykonuje papierowy model, pomoc dydaktyczną lub zabawkę związaną z omawianym tematem, którą zabiera ze sobą do domu.

Obserwacje Słońca i/lub nocnego nieba przez teleskop (rozwiń)

Słońce przez teleskop

Dzięki teleskopom słonecznym, które przywieziemy ze sobą, widzowie będą mogli zobaczyć nie tylko tarczę naszej gwiazdy, ale także niektóre na niej szczegóły, jak plamy słoneczne, filamenty, a przy odrobinie szczęścia nawet olbrzymie wyrzuty materii, czyli protuberancje.

Opcjonalnie, przy złej pogodzie, proponujemy multimedialną prezentację „Słońce – nasza gwiazda”.

Nocne niebo przez teleskop

Teleskopy, które przywieziemy umożliwią zobaczenie kraterów na Księżycu, planet i ich księżyców oraz obiektów głębokiego nieba: gwiazd, mgławic i galaktyk. Obserwacje połączone będą z nauką rozpoznawania gwiazd i gwiazdozbiorów, czyli nauką orientacji na niebie.

Do przeprowadzenia nocnych obserwacji nieba niezbędne jest odpowiednie miejsce z daleka od świateł oraz wysokich budynków i drzew aby nie zasłaniały horyzontu.

Przy zachmurzonym niebie, proponujemy prelekcję „Obserwacje nieba – to proste!” o tym jakie typy obiektów możemy obserwować na nocnym niebie oraz jakie instrumenty optyczne mogą być użyte w obserwacjach, czyli wprowadzenie do własnych obserwacji astronomicznych.

 

Wykłady z astronomii (rozwiń)

Zajęcia prowadzą znani z mediów zawodowi astronomowie z Centrum Badań Kosmicznych PAN posiadający wieloletnie doświadczenie w dziedzinie popularyzacji nauki.

Wykłady będą wspaniałym uzupełnieniem każdej imprezy edukacyjnej: festynu i pikniku, zainteresują uczniów zarówno gimnazjum i liceum, jak i osoby dorosłe. Nasi wykładowcy nie tylko przekazują najnowszą wiedzę, pomagają także zrozumieć zależności, zaciekawią każdego. Zapraszamy !

 

Nasze zajęcia astronomiczne możemy poprowadzić w formie:

Zajęć pojedynczych

W wybranym przez Państwa terminie możemy poprowadzić dla uczestników spotkania jedną z wymienionych form aktywności: pokaz w mobilnym planetarium lub warsztaty astronomiczne lub obserwacje Słońca lub obserwacje nocnego nieba lub wykłady.

Zajęć cyklicznych

Zajęcia cykliczne polegają na kilkukrotnym spotkaniu z astronomią w wybranej przez Państwa formie – planetarium, warsztaty lub pakiet. Drugi i kolejny termin, w którym odbywają się zajęcia, podlegają zniżce 10% od ceny regularnej. Na pierwszym spotkaniu może to być pokaz w mobilnym planetarium, na kolejnym możemy przeprowadzić warsztaty astronomiczne, w kolejnych miesiącach mogą to być inne tematy warsztatów i pokazów, każdy bardzo ciekawy i rozwijający. Do wyboru jest wiele kombinacji tematów i rodzajów zajęć.

Pakietu zajęć
Pakiety zajęć to idealne rozwiązanie, które łączy: jakość, ilość oraz cenę!
Pakiet Mini – zawiera dwie atrakcje: pokaz w mobilnym planetarium i warsztaty o wybranym temacie. Zajęcia odbywają się w dwóch grupach równocześnie.
Pakiet Maxi – zawiera trzy atrakcje: pokaz w mobilnym planetarium i dwa warsztaty o wybranych tematach. Zajęcia odbywają się w trzech grupach równocześnie.

Pikniku lub festynu

Kosmos, loty międzyplanetarne, czarne dziury, wybuchy supernowych, kosmiczne kolizje i zagrożenia, to nieliczne spośród wielu astronomicznych tematów wzbudzających powszechne zainteresowanie. Dlatego astronomia może być świetnym tematem przewodnim: pikniku rodzinnego lub firmowego, festynu szkolnego, imprezy integracyjnej, letniego obozu, urodzin dziecka.

Oferta skierowana jest do:

Przedszkoli

Szkół podstawowych

Polityka prywatności
Dołącz do Klubu Anuki ZA DARMO. Kosmiczne korzyści czekają!

Jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi kosmicznymi ofertami oraz mieć dostęp do unikalnych promocji zachęcamy do dołączenia do Klubu Anuki!

Dołączając do Klubu Anuki wyrażasz zgode na naszą politykę prywatności.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!