• Subcribe to Our RSS Feed

Wykłady popularno – naukowe

  1. wykladZagrożenie z kosmosu – w połowie lutego mieliśmy możliwość przekonać się jakie zagrożenie niesie ze sobą sam rozpad w atmosferze Ziemi niewielkiej planetoidy w odległości kilkudziesięciu kilometrów od dużego miasta. Co mogłoby się stać gdyby takie ciało uderzyło w miasto ? Czy jesteśmy bezpieczni na Ziemi ? Odpowiedzi na te i inne pytania poznają uczestnicy wykładu.
  2. Dlaczego niebo jest niebieskie, a Słońce żółte ? – omówienie zjawisk  wywołanych atmosferą ziemską i wiatrem słonecznym, m. in. powstawanie zórz polarnych, efekt cieplarniany, itp.
  3. Układ Słoneczny – czy może nas jeszcze czymś zaskoczyć ? – poglądy na budowę Układu na przestrzeni wieków, powstanie planet oraz satelitów, okres tzw. Wielkiego Bombardowania, czego nie wiemy jeszcze o naszym zakątku w Kosmosie ?
  4. Obserwacje nieba – to proste ! – chcesz zacząć obserwacje nieba i nie wiesz jak się do tego zabrać ? Chcesz kupić teleskop, ale nie wiesz jaki ? Jeśli tak, ten wykład jest dla Ciebie !

Zajęcia prowadzą znani z mediów zawodowi astronomowie z Centrum Badań Kosmicznych PAN posiadający wieloletnie doświadczenie w dziedzinie popularyzacji nauki.

Wykłady będą wspaniałym uzupełnieniem każdej imprezy edukacyjnej: festynu i pikniku, zainteresują uczniów zarówno gimnazjum i liceum, jak i osoby dorosłe. Nasi wykładowcy nie tylko przekazują najnowszą wiedzę, pomagają także zrozumieć zależności, zaciekawią każdego. Zapraszamy !

Zapytaj o terminy i ceny