Kosmos, loty międzyplanetarne, czarne dziury, wybuchy supernowych, kosmiczne kolizje i zagrożenia, to nieliczne spośród wielu astronomicznych tematów wzbudzających powszechne zainteresowanie. Dlatego astronomia może być świetnym tematem przewodnim:

 • pikniku rodzinnego lub firmowego,
 • festynu szkolnego,
 • imprezy integracyjnej,
 • letniego obozu, kolonii,
 • urodzin dziecka.
Oferujemy szeroką gamę atrakcji astronomicznych:
 • pokazy w mobilnym planetarium,
 • warsztaty astronomiczne,
 • wirtualny spacer po kosmosie lub stacji kosmicznej w goglach VR
 • obserwacje Słońca przez teleskop,
 • pokazy naukowe.

Seans w mobilnym planetarium

Polecamy seans „Niebo nad nami”, podczas którego obejrzymy aktualne nocne niebo, nauczymy się rozpoznawać charakterystyczne gwiazdozbiory i najjaśniejsze gwiazdy, obejrzymy także galaktyki i mgławice, czyli obiekty głębokiego nieba, których w większości nie można zobaczyć amatorskimi teleskopami. Inne tematy pokazów zostały podane i opisane w zakładkach z ofertą dla przedszkoli i szkół. Długość seansów jest do uzgodnienia. Proponujemy np. seans 15 – minutowy, wówczas kolejne grupy wchodzą co 20 minut.

Liczebność jednej grup podczas seansu do 20 osób. Prosimy o udostępnienie pomieszczenia o minimalnych wymiarach 6 x 6 m i wysokości 3 m (do lamp) z dostępem do prądu. Prosimy także o zapewnienie poduch, materaców, dywanu lub wykładziny do siedzenia dla widzów. Nie ma możliwości rozstawienia planetarium na otwartej przestrzeni.

Pokazy Słońca i/lub nocnego nieba przez teleskop

Przy użyciu sprzętu, który przywieziemy będzie można bezpiecznie obejrzeć plamy słoneczne i protuberancje, czyli olbrzymie wyrzuty materii. Nasze teleskopy umożliwią obejrzenie kraterów na Księżycu, planet i ich księżyców oraz obiektów głębokiego nieba: gwiazd, mgławic i galaktyk. Obserwacje połączone będą z nauką rozpoznawania gwiazd i gwiazdozbiorów, czyli nauką orientacji na niebie.  

Do rozstawienia teleskopów potrzebne jest miejsce o minimalnych wymiarach 5 x 5 metrów, z którego widoczna jest sfera niebieska. W przypadku niepogody proponujemy wygłoszenie multimedialnej prezentacji – temat jest do uzgodnienia, przykładowo „Dlaczego niebo jest niebieskie a Słońce żółte ?”. Do wygłoszenia prelekcji niezbędna jest sala wyposażona w ekran i rzutnik.

Pokazy naukowe 

 • Kometa bez tajemnic” – człowieka zbliżającego się do komety zobaczyć można tylko na filmie SF. Podczas naszego pokazu widzowie na żywo zobaczą jak tworzy się kometa i jej warkocz. A nawet będą mogli dotknąć tej prawie prawdziwej komety, która tylko wielkością różni się od tych, które czasem widać na niebie. Widzowie dowiedzą się przy tym wielu ciekawych informacji o niezwykłych lodowych obiektach, które powstają na obrzeżach Układu Słonecznego i przemierzają przestrzeń kosmiczną wokół Słońca, a być może dawno temu przyniosły życie na Ziemię.
 • „Słońce – największa elektrownia” – eksperymenty, które widzowie obejrzą podczas tego pokazu przede wszystkim dostarczą mnóstwo śmiechu i zabawy, ale także uświadomią jaką wydajną elektrownią jest Słońce. Będzie można także poznać inne odnawialne źródła prądu, niektóre będą bardzo zaskakujące. Chętni będą mogli sprawdzić jaki prąd sami generują. Po tych warsztatach nikt nie będzie miał wątpliwości, że nauka jest ciekawa, zaskakująca i zabawna.
festyny i pikniki
Polityka prywatności
Dołącz do Klubu Anuki ZA DARMO. Kosmiczne korzyści czekają!

Jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi kosmicznymi ofertami oraz mieć dostęp do unikalnych promocji zachęcamy do dołączenia do Klubu Anuki!

Dołączając do Klubu Anuki wyrażasz zgode na naszą politykę prywatności.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!