Wykłady popularno – naukowe

Zagrożenie z kosmosu – w połowie lutego mieliśmy możliwość przekonać się jakie zagrożenie niesie ze sobą sam rozpad w atmosferze Ziemi niewielkiej planetoidy w odległości kilkudziesięciu kilometrów od dużego miasta. Co mogłoby się stać gdyby takie ciało uderzyło w miasto? Czy jesteśmy bezpieczni na Ziemi? Odpowiedzi na te i inne pytania poznają uczestnicy wykładu.

Dlaczego niebo jest niebieskie, a Słońce żółte? – omówienie zjawisk  wywołanych atmosferą ziemską i wiatrem słonecznym, m. in. powstawanie zórz polarnych, efekt cieplarniany, itp.

Układ Słoneczny – czy może nas jeszcze czymś zaskoczyć? – poglądy na budowę Układu na przestrzeni wieków, powstanie planet oraz satelitów, okres tzw. Wielkiego Bombardowania, czego nie wiemy jeszcze o naszym zakątku w Kosmosie?

Obserwacje nieba – to proste! – chcesz zacząć obserwacje nieba i nie wiesz jak się do tego zabrać ? Chcesz kupić teleskop, ale nie wiesz jaki? Jeśli tak, ten wykład jest dla Ciebie!

Zajęcia prowadzą znani z mediów zawodowi astronomowie z Centrum Badań Kosmicznych PAN posiadający wieloletnie doświadczenie w dziedzinie popularyzacji nauki.

Wykłady będą wspaniałym uzupełnieniem każdej imprezy edukacyjnej: festynu i pikniku, zainteresują uczniów zarówno gimnazjum i liceum, jak i osoby dorosłe. Nasi wykładowcy nie tylko przekazują najnowszą wiedzę, pomagają także zrozumieć zależności, zaciekawią każdego. Zapraszamy!

Kontakt z nami

Polityka prywatności
Dołącz do Klubu Anuki!

Jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi kosmicznymi ofertami oraz mieć dostęp do unikalnych promocji zachęcamy do dołączenia do Klubu Anuki! Uzyskasz też dostęp do treści i ofert przeznaczonej jedynie dla Klubowiczów.

Dołączając do Klubu Anuki wyrażasz zgode na naszą politykę prywatności.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!